sobota, 10 lutego 2024

"Organizacje tworzące System Rządu Światowego ONZ"

ONZ od dziesięcioleci po cichu rozwija i buduje potęgę, a dzięki umowom takim jak Agenda 2030 stała się suwerenną potęgą samą w sobie. Ten globalny rząd cieni stara się regulować każdy wymiar naszego życia.

ONZ przekształciła się w lewiatana. Jej rozmaite porozumienia i cele dążą do centralnego dyktowania światowej gospodarki, migracji, "zdrowia reprodukcyjnego", systemów monetarnych, identyfikatorów cyfrowych, środowiska, rolnictwa, płac, modyfikacji klimatu, jednego światowego zdrowia i innych powiązanych programów globalistycznych.

W tym artykule wymieniono organizacje ONZ i kilka partnerstw, które tworzą tego lewiatana. W ten sposób mamy nadzieję zademonstrować wszechobecność macek ONZ i to, jak daleko posunął się jej nikczemny cel, jakim jest stanie się Jednym Rządem Światowym.


Przegląd systemu ONZ

Na świecie może być ich zaledwie 193 lub nawet 199Według ONZ do ONZ przystąpiło 195 państw, w tym 193 państwa członkowskie i 2 niebędące członkami Palestyny: Stolica Apostolska (Watykan) i Palestyna.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ("ONZ") jest częścią systemu ONZ, który oprócz samej ONZ składa się z wielu funduszy, programów i wyspecjalizowanych agencji, z których każda ma swój własny obszar działania, przywództwo i budżet.

Programy i fundusze są finansowane z dobrowolnych, a nie z szacowanych wkładów.

Wyspecjalizowane agencje są niezależnymi organizacjami międzynarodowymi finansowanymi zarówno z dobrowolnych, jak i uiznanych składek. ONZ koordynuje swoją pracę z tymi odrębnymi jednostkami systemu ONZ, które współpracują z organizacją, aby pomóc jej w osiągnięciu jej celów.

Oprócz Systemu Narodów Zjednoczonych, Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Partnerstw ("Partnerstwa ONZ") działa globalnie, regionalnie i w poszczególnych krajach – aby przekształcać świat poprzez partnerstwa. Rzeczywisty zakres partnerstw ONZ jest szerszy niż wskazano poniżej, ponieważ agencje, fundusze i programy ONZ rozwijają własną sieć partnerstw.

Aby zacząć rozumieć skalę wpływu i kontroli ONZ na całym świecie, można zapoznać się z niezależnym badaniem zleconym przez Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ zatytułowanym "Badanie partnerstw i inicjatyw zarejestrowanych na platformie partnerstw ONZ ds. celów zrównoważonego rozwoju", które zostało opublikowane w 2019 r. Możesz również wyszukać na stronie internetowej ONZ np. hasło "partnerstwo strategiczne".

Jednym z godnych uwagi partnerstw strategicznych jest partnerstwo ONZ-WEF podpisane w czerwcu 2019 r. "w celu przyspieszenia realizacji Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030".

W marcu 2022 r. sekretarz generalny ONZ António Guterres powołał panel doradczy wysokiego szczebla ONZ ds. skutecznego multilateralizmu, aby doradzać państwom członkowskim "w tych kwestiach o kluczowym znaczeniu globalnym, w których najbardziej potrzebna jest poprawa zarządzania".

"Wśród członków HLAB ds. Skutecznego Multilateralizmu znaleźli się członek zarządu WEF Tharman Shanmugaratnam (nowo wybrany prezydent Singapuru), Młody Globalny Lider WEF Ilona Szabó de Carvalho, powiernik Fundacji Rockefellera Donald Kaberuka oraz członek Rady Stosunków Zagranicznych i Komisji Trójstronnej, Ann-Marie Slaughter" – napisał Jacob Nordangård.

"Ich rady są receptą na ogólnoświatowy technokratyczny system zarządzania, który, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie oparty na globalnym partnerstwie publiczno-prywatnym, które zostało sformalizowane w czerwcu 2019 r. wraz z podpisaniem strategicznego partnerstwa Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowego Forum Ekonomicznego" – dodał.

Zasięg systemu ONZ i jego partnerów zwiększa wiele konwencji, traktatów i standardów podpisanych na przestrzeni dziesięcioleci.

Konwencja ONZ jest prawnie wiążącym porozumieniem między krajami a ONZ. Po podpisaniu Konwencji ONZ dany kraj ma prawny obowiązek poszanowania, ochrony i przestrzegania zasad zapisanych w Konwencji. Na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ przyjęto ponad 76 konwencji.

Każdy traktat i każda umowa międzynarodowa zawarta przez któregokolwiek z członków ONZ jest rejestrowana w Sekretariacie ONZ. Zbiór traktatów ONZ zawiera ponad 560 traktatów wielostronnych, które obejmują szeroki zakres tematów. Należą do nich traktaty podpisane np. między dwoma krajami, a także traktaty między ONZ a jednym lub kilkoma krajami.

System ONZ poprzez swoje deklaracje, rezolucje, raporty i organy traktatowe ustanawia standardy, które zapewniają zasady i wytyczne dla rządów, a także monitoruje je i rozlicza.

(Powiązane: Dr Jill Glasspool Malone: Jak pandemia covid przyspieszyła cel ONZ, jakim jest stanie się Rządem Światowyma agenda BRICS i agenda "Imperium Zachodniego" to TEN SAM program)

United Nations Systems Chart[dostęp 9 lutego 2024]

Fundusze i programy ONZ

  1. UNDP: Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju*
  2. UN-HABITAT: Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich*
  3. UNEP: Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska*
  4. UNICEF: Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci*
  5. UNFPA: Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych*
  6. WFP: Światowy Program Żywnościowy*

Wyspecjalizowane agencje ONZ

Wyspecjalizowane agencje ONZ to organizacje międzynarodowe, które koordynują swoją pracę z ONZ w drodze wynegocjowanych umów. Wyspecjalizowane agencje ONZ to organizacje międzynarodowe współpracujące z ONZ, zgodnie z umowami o stosunkach między każdą organizacją a ONZ. Każda z wyspecjalizowanych agencji posiada procedurę przyjmowania członków i mianowania ich szefa administracyjnego.

Poniższe informacje pochodzą z przewodnika badawczego Dokumentacji Systemu ONZ. Istnieje 17 wyspecjalizowanych agencji, chociaż czasami wspomina się o 15 wyspecjalizowanych agencjach, ponieważ Grupa Banku Światowego, która jest obecnie traktowana jako jedna organizacja, składa się częściowo z trzech wyspecjalizowanych agencji:

  1. FAO: Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa*
  2. ICAO: Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego
  3. IFAD: Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa*
  4. MOP: Międzynarodowa Organizacja Pracy*
  5. MFW: Międzynarodowy Fundusz Walutowy*
  6. IMO: Międzynarodowa Organizacja Morska
  7. ITU: Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny*
  8. UNESCO: Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury*
  9. UNIDO: Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego*
  10. UNWTO: Światowa Organizacja Turystyki*
  11. UPU: Światowy Związek Pocztowy
  12. WHO: Światowa Organizacja Zdrowia*
  13. WIPO: Światowa Organizacja Własności Intelektualnej
  14. WMO: Światowa Organizacja Meteorologiczna*
  15. Grupa Banku Światowego
    1. IBRD: Międzynarodowy Bank Odbudowy i Rozwoju
    1. IDA: Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju
    1. IFC: Międzynarodowa Korporacja Finansowa

Inne podmioty i organy ONZ

  1. UNAIDS: Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS*
  2. UNRWA: Agencja Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie*
  3. UNHCR: Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców*
  4. RB ONZ: Kolegium Pracowników Systemów Organizacji Narodów Zjednoczonych
  5. UNIDIR: Instytut Narodów Zjednoczonych ds. Badań nad Rozbrojeniem
  6. UNU: Uniwersytet Narodów Zjednoczonych
  7. UNITAR: Instytut Narodów Zjednoczonych ds. Szkoleń i Badań
  8. UN Women*
  9. UNOPS: Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Obsługi Projektów

Organizacje powiązane z ONZ

  1. CTBTO: Komisja Przygotowawcza Organizacji Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych (CTBTO)
  2. OPCW: Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej
  3. MAEA: Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej
  4. UNFCCC: Sekretariat ONZ ds. Zmian Klimatu
  5. MTK: Międzynarodowy Trybunał Karny
  6. WTO: Światowa Organizacja Handlu*
  7. IOM: Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji
  8. ITC: Międzynarodowe Centrum Handlu*

Partnerzy ONZ ds. Zrównoważonego Rozwoju*

Wszystkie wyżej oznaczone gwiazdką ("*") znajdują się na liście "Partnerów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju", ale aby uniknąć niepotrzebnie długiej listy, nie pokazaliśmy ich poniżej.

Na swojej stronie internetowej ONZ zachęca społeczeństwo do "przyłączenia się/utworzenia grupy w lokalnej społeczności, która stara się zmobilizować działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju" oraz "zachęcać rządy do współpracy z przedsiębiorstwami w celu realizacji celów zrównoważonego rozwoju".

  1. Kampania działań ONZ na rzecz celów zrównoważonego rozwoju
  2. Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ
  3. Bank Światowy
  4. Konferencja ONZ ds. Handlu i Rozwoju
  5. Grupa Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju
  6. Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka
  7. Biuro ONZ ds. Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju

Komisje Regionalne

  1. Biuro Komisji Regionalnych w Nowym Jorku
  2. Komisja Gospodarcza ds. Afryki
  3. Europejska Komisja Gospodarcza
  4. Komisja Gospodarcza ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów
  5. Komisja Gospodarcza i Społeczna ds. Azji i Pacyfiku
  6. Komisja Gospodarcza i Społeczna ds. Azji Zachodniej

Partnerstwa ONZ: Partnerstwo na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju

  1. Project Everyone: Agencja komunikacyjna non-profit, której współzałożycielami są SDG Advocate i scenarzysta Richard Curtis, we współpracy z artystą Esem Devlinem, w celu stworzenia Pawilonu SDG.
  2. COP28, znana również jako "Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w 2023 r.": Zespół ds. Partnerstw ONZ uczestniczył w COP28, łącząc partnerów wewnętrznych i zewnętrznych, wzmacniając istniejące sieci i rozwijając nowe partnerstwa mające na celu realizację celu, jakim jest "utrzymanie 1.5 przy życiu".
  3. Sieć Świadomej Mody i Stylu Życia: Jest to platforma internetowa prowadzona przez ONZ dla interesariuszy z branży, mediów, rządów i podmiotów systemu ONZ.
  4. Women Rise for All: Zwołana przez zastępcę sekretarza generalnego ONZ Aminę J. Mohammed inicjatywa "Women Rise for All" podkreśla przywództwo kobiet w czasach wielu kryzysów, jednocześnie przyspieszając postępy w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.
  5. Doświadczenie w zakresie zrównoważonego rozwoju, aby rozwijać się w ramach Frankfurt Fashion Week: Frankfurt Fashion Week odbył się w czerwcu 2022 roku, aby połączyć zrównoważony rozwój, modę, styl życia i kulturę we Frankfurcie.
  6. Lenzing: Międzynarodowa grupa z siedzibą w Austrii, która produkuje drewnopochodne włókna wiskozowe, włókna modalne, włókna lyocell i przędzę ciągłą, które są wykorzystywane w przemyśle tekstylnym. Lenzing dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku. W 2021 roku firma została uznana za globalnego "mistrza zrównoważonego rozwoju".
  7. Kampania Świadomej Mody: "Branża modowa jest potężnym sprzymierzeńcem w naszej wspólnej podróży do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)" – stwierdza Partnerstwo ONZ. "W tym celu UN Partnerships współpracuje z Kampanią Świadomej Mody, kierując przekazem i brandingiem SDG podczas wydarzeń i inicjatyw na wysokim szczeblu".
  8. Nexus Global: Organizacja non-profit zrzeszająca ponad 6000 członków z 70 krajów, ta globalna sieć zrzesza młodych inwestorów, przedsiębiorców społecznych i filantropów.
  9. Plan działania ONZ w zakresie badań na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19: Opracowany przez Kanadyjskie Instytuty Badań nad Zdrowiem, we współpracy z Partnerstwami ONZ, zapewnia ramy wykorzystania siły nauki we wspieraniu lepszej odbudowy społeczno-gospodarczej oraz bardziej sprawiedliwej, odpornej i zrównoważonej przyszłości.
  10. SDG Studio: Współpraca między ONZ a Holandią opisana jako "kluczowa platforma dla kilku wydarzeń wysokiego szczebla na Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2021 roku".
  11. Open Brief: "Globalne wezwanie do zapewnienia bezpieczeństwa na świecie". Zainicjowany w marcu 2020 r. przez SDG Strategy Hub, Open Brief to Creatives miał na celu ograniczenie pandemii Covid-19 poprzez wzmocnienie przekazów dotyczących zdrowia publicznego poprzez kreatywne wysiłki.
  12. Akcelerator Partnerstwa Agendy 2030: Inicjatywa mająca na celu przyspieszenie skutecznych partnerstw wspierających Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Inicjatywa jest wspólnym wysiłkiem Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ oraz Inicjatywy Partnerskiej, we współpracy z Partnerstwami ONZ, UN Global Compact i Biurem Koordynacji Rozwoju ONZ.
  13. SustainChain: Uruchomiony w 2020 roku przez amerykańską koalicję na rzecz zrównoważonego rozwoju i Blue Chip FoundationSustainChain to platforma, która wykorzystuje technologię opartą na systemach, aby połączyć ludzi, projekty, rozwiązania i zbiorową inteligencję w celu napędzania zrównoważonych zmian wspierających Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).
  14. Promowanie roli małych i średnich przedsiębiorstw w osiąganiu globalnych celów: Przez ostatnie trzy lata Partnerstwa ONZ odgrywały kluczową rolę katalizatora jako współorganizator corocznego Światowego Szczytu z okazji Dnia MMŚP, który odbywa się w siedzibie ONZ we współpracy z szeregiem partnerów, w tym z Międzynarodową Radą Małych Przedsiębiorstw, Departamentem Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZKonferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i RozwojuMiędzynarodowego Centrum HandluMiędzynarodowej Organizacji Pracy i rządów kilku państw członkowskich.
  15. SDG Data Alliance: W lipcu 2021 r. firma Esri, firma zajmująca się oprogramowaniem do systemów informacji geograficznej, Fundacja W.K. Kellogga i Fundacja PVBLIC uruchomiły sojusz SDG Data Alliance, aby realizować cele zrównoważonego rozwoju.
  16. Girl Up: Kampania Fundacji ONZ na rzecz dziewcząt na rzecz dziewcząt na całym świecie.
  17. Szczyt Media for Social Impact: Partnerstwa ONZ, we współpracy z Fundacją PVBLIC i Departamentem Komunikacji Globalnej ONZ, od 2014 r. współorganizują coroczny szczyt Media for Social Impact Summit w siedzibie ONZ.
  18. Nothing But Nets: Fundacja ONZ "Nothing But Nets" to globalna kampania oddolna, która podnosi świadomość, fundusze i głosy w walce z malarią. Za pośrednictwem Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Partnerstw Międzynarodowych (UNFIP) Partnerstwa Narodów Zjednoczonych przyczyniają się do realizacji inicjatywy "Nothing But Nets", służąc jako łącznik między Fundacją ONZ a Systemem ONZ.
  19. Planowanie rodziny 2020: Mechanizm szybkiego reagowania Fundacji ONZ "Planowanie rodziny 2020" zapewnia niewielkie dotacje na finansowanie pilnych projektów, które zwiększają dostęp do środków antykoncepcyjnych dla kobiet i dziewcząt.

Zwolennicy Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

"17 inspirujących, wpływowych osób podnoszących globalną świadomość na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) wzięło udział w COP28, dzieląc się swoją wiedzą i powagą z kilkoma wydarzeniami, zwracając szczególną uwagę na znaczenie przyspieszenia działań na rzecz klimatu dla Celów Zrównoważonego Rozwoju".

  1. premier Barbadosu Mia Mottley
  2. Premier Kanady Justin Trudeau
  3. Jej Królewska Mość Królowa Belgów Matylda
  4. Jej Wysokość Szejka Moza bint Nassar z Kataru
  5. Jego Wysokość Muhammad Sanusi II, Emir Kano
  6. Blackpink – południowokoreańska grupa założona przez YG Entertainment.
  7. Richard Curtis, brytyjski scenarzysta i reżyser filmowy, wiceprzewodniczący Comic Relief
  8. Hindou Ibrahim, ekspert w dziedzinie adaptacji ludów tubylczych do zmian klimatu, tradycyjnej wiedzy ekologicznej i strategii łagodzenia zmian klimatu.
  9. Graça Machel, wdowa po byłym prezydencie Mozambiku Samorze Machelu.
  10. Dia Mirza, indyjska aktorka, producentka, Ambasador Dobrej Woli ONZ ds. Środowiska i Rzeczniczka Sekretarza Generalnego ONZ ds. Celów Zrównoważonego Rozwoju.
  11. Valentina Muñoz Rabanal, influencerka w mediach społecznościowych, młodzieżowa działaczka feministyczna i obrończyni praw cyfrowych.
  12. Edward "Eddie" Ndopu, południowoafrykański aktywista i działacz humanitarny. Doradzał również takim organizacjom jak Światowe Forum Ekonomiczne, UN Women i Amnesty International. Obecnie realizuje plany wygłoszenia przemówienia telewizyjnego do ONZ z kosmosu, aby zainspirować do ambicji związanych z celami zrównoważonego rozwoju. Tym samym stanie się pierwszą osobą niepełnosprawną fizycznie, która poleci w kosmos.
  13. Jeffrey Sachs, profesor uniwersytecki i dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Columbia. Jest również dyrektorem Sieci Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz komisarzem Komisji ONZ ds. Rozwoju Sieci Szerokopasmowych. Był doradcą trzech sekretarzy generalnych ONZ.
  14. Kailash Satyarthi, indyjski obrońca praw dziecka, założyciel Bachpan Bachao Andolan, ruchu przeciwko handlowi ludźmi i niewolnictwu w Indiach. Przewodził Światowemu Marszowi Przeciwko Pracy Dzieci, który doprowadził do przyjęcia Konwencji MOP nr 182 dotyczącej najgorszych form pracy dzieci, która w 2020 r. stała się jedyną powszechnie ratyfikowaną konwencją w historii Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP), jedynej trójstronnej agendy ONZ.
  15. Brad Smith, wiceprezes i prezes firmy Microsoft, kieruje zespołem ponad 1900 specjalistów w 120 krajach.
  16. Forest Whitaker, amerykański aktor, producent i założyciel Whitaker Peace and Development Initiative. Jest także przewodniczącym i współzałożycielem Międzynarodowego Instytutu na rzecz Pokoju na Uniwersytecie Rutgers.
  17. Hamdi Ulukaya, turecki miliarder, który jest założycielem i dyrektorem generalnym Chobani, najlepiej sprzedającej się marki jogurtów odcedzonych w USA, oraz założycielem Tent Partnership for Refugees. Został mianowany Wybitnym Adwokatem przez UNHCR.

Źródła tego artykułu obejmują:

Zdjęcie główne: Na podstawie Globalnego Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (G3P). Źródło: Iain Davis


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz