niedziela, 10 grudnia 2023

"Lynn Forester de Rothschild chce wykorzystać sztuczną inteligencję do radykalnej zmiany gospodarek; "Ratować kapitalizm""

 Rada na rzecz Inkluzywnego Kapitalizmu ("CIC") została utworzona w szczytowym momencie pandemii covid. Jest to w zasadzie wszystko, przed czym od lat ostrzegają zwolennicy teorii spiskowych, zapakowane w jeden orwellowski byt.

Brandon Smith, założyciel Alt-Market, obszernie pisał o CIC i zaleca, aby jego artykuł, który daje najlepszy przegląd, brzmiał: "Czym jest "Rada na rzecz Inkluzywnego Kapitalizmu?" To Nowy Porządek Świata".

Podstawową funkcją rady jest centralizacja większości lub wszystkich korporacji o globalnych wpływach i łączenie ich z rządami w sieć, powiedział Smith. Dodając, że CIC jest fizycznym ciałem reprezentującym ramię działania koncepcji środowiskowej, społecznej i ładu korporacyjnego ("ESG"). "Ma to na celu stworzenie zachęt i kar dla świata biznesu w oparciu o ich zgodność z wartościami globalizmu i przebudzonego socjalizmu, a także ich podporządkowanie się agendzie klimatycznej".

Chociaż strona internetowa nosi nazwę "Rada na rzecz Kapitalizmu Inkluzywnego", została uruchomiona 8 grudnia 2020 r. jako "Rada ds. Kapitalizmu Inkluzywnego z Watykanem":

Według strony internetowej CIC kapitalizm inkluzywny to "biznes, który z zyskiem działa na rzecz dobra wspólnego". Jak wspomnieliśmy w poprzednich artykułach, termin "dobro wspólne" jest ideologią kolektywistyczną, która występuje w ruchach socjalistycznych, komunistycznych i faszystowskich.

Na stronie internetowej CIC czytamy dalej, że członkowie rady CIC "podejmują praktyczne zobowiązania zgodne z filarami Międzynarodowej Rady Biznesu Światowego Forum Ekonomicznego na rzecz zrównoważonego tworzenia wartości – Ludzie, Planeta, Zasady Zarządzania i Dobrobyt – i które przyczyniają się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych".

Założycielką i dyrektorem generalnym CIC jest Lady Lynn Forester de Rothschild. Jej trzecim mężem był brytyjski finansista Sir Evelyn Robert de RothschildObaj zostali przedstawieni sobie przez ich wspólnego przyjaciela Henry'ego Kissingera na konferencji Grupy Bilderberg w Szkocji w 1998 roku.

Sir Evelyn zmarł w zeszłym roku, pozostawiając większość swojego majątku Lady Lynn, co oznaczało, że wielomilionowy klin bogactwa Rothschildów przeszedł z 200-letniej brytyjskiej gałęzi rodzinnego imperium. Według Page Six, po spartaczonym pogrzebie sir Evelyna, lady Lynn oficjalnie zakończyła powitanie na londyńskim forum towarzyskim. "Została wypędzona z miasta" – powiedziało źródło Page Six.

W artykule z 2020 r. analityk geopolityczny i konsultant ds. ryzyka strategicznego F. William Engdahl pokrótce wspomniał o innych godnych uwagi znajomych Forestera:

Niektórych może zaskoczyć, że CIC Lady Lynn będzie współpracować z Watykanem i vice versa. Jednak, jak zauważył CA Knowledge, związek rodziny Rockefellerów z Watykanem sięga 1800 roku.

Ogłaszając "historyczne nowe partnerstwo" między CIC a Watykanem, Lady Lynn oświadczyła: "Ta Rada pójdzie za ostrzeżeniem papieża Franciszka, aby wsłuchać się w «wołanie ziemi i wołanie ubogich» i odpowiedzieć na żądania społeczeństwa dotyczące bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego modelu wzrostu".

Brzmi to pusto, gdy kobieta, która wyszła za mąż za jedną z najbogatszych rodzin na świecie, mówi o "wołaniu ubogich".

Pierwszy Globalny Szczyt Bezpieczeństwa Sztucznej Inteligencji odbył się 1 i 2 listopada w Bletchley Park w Wielkiej Brytanii. Pierwszego dnia szczytu Lady Lynn pojawiła się w CNBC, aby omówić, co chciałaby osiągnąć ze szczytu. "Wzywam do wspólnej deklaracji sektora prywatnego i publicznego dla dobra wspólnego" - powiedziała.

To, czego potrzeba, to "gruntowna reforma gospodarki [gruntowna, radykalna] i nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie niż sztuczna inteligencja".

Następnie na nowo zdefiniowała kapitalizm w swoich własnych kategoriach. "Musimy mieć deklarację, w której przedsiębiorstwa muszą wspólnie wygłosić publiczne oświadczenie o tym, dlaczego kapitalizm, rozumiany jako dla wszystkich ludzi, jest najlepszym systemem na świecie. To nie jest tylko wolny rynek. To wolny rynek jest podyktowany, jak powiedział Adam Smith, moralnością i etyką. To wszystko, o co proszę".

Adam Smith był szkockim filozofem, który jest często identyfikowany jako ojciec nowoczesnego kapitalizmu. Jednak Smith nigdy nie użył terminu "kapitalizm". Zamiast tego użył określenia "społeczeństwo komercyjne", które podkreślało jego przekonanie, że ekonomia jest tylko jednym ze składników kondycji ludzkiej. Nurty Adama Smitha przewijają się przez prace Karola Marksa, który twierdził, że rewolucja robotnicza jest potrzebna, aby zastąpić kapitalizm systemem komunistycznym.

Jak ujął to jeden z blogerów: "Gdyby ktoś przeczytał dziś książkę Adama Smitha "Bogactwo narodów" bez wyjaśnienia, kto ją napisał, mógłby być skłonny uwierzyć, że jest to tekst ekonomiczny napisany przez komunistę. Jest o wiele więcej wspólnego między analizą Adama Smitha a ekonomią marksistowską niż między analizą Adama Smitha a współczesną ekonomią neoklasyczn



ą.










Telewizja CNBC: Lady Lynn de Rothschild wyjaśnia, w jaki sposób szczyt AI w Wielkiej Brytanii może zresetować kapitalizm, 1 listopada 2023 r. (8 min)

Jeden z dziennikarzy CNBC zwrócił uwagę na Lady Lynn i powiedział, że problem nie tkwi tak, jak twierdziła Lady Lynn, ale "socjalizm i sztuczna inteligencja są prawdziwym zagrożeniem... Najlepszą drogą do dobrobytu jest wolnorynkowy kapitalizm". Brandon Smith z Alt-Market rozwinął tę uwagę:

Dlaczego prowadzący wywiad dla CNBC powiedział, że "najlepszą drogą do dobrobytu jest wolnorynkowy kapitalizm"? Artykuł zatytułowany "How to Explain the Great Reset to Idiots" autorstwa A Lily Bit daje bardziej szczegółowe wyjaśnienie błędnych przekonań, które zostały spopularyzowane na temat kapitalizmu i socjalizmu.

"Kapitalizm jest systemem produkcyjnym, który generuje i słusznie dystrybuuje bogactwo, podczas gdy socjalizm jest postrzegany jako system konsumpcyjny, który ogranicza tworzenie bogactwa i niesprawiedliwie je konsumuje" – napisała Lily.

Lily wyjaśniła, dlaczego socjalizm jest systemem konsumpcyjnym: "Socjalizm zniechęca lub zakazuje inwestowania w czynniki produkcji, zniechęca również do oszczędzania i zachęca do konsumpcji. Ponieważ nie można stać się kapitalistą, jest mniej powodów do oszczędzania, a więcej do konsumpcji. Rezultatem jest niższa produkcja dóbr konsumpcyjnych, co prowadzi do obniżenia standardu życia wszystkich.

"W socjalizmie ludzie stają się mniej zdolni do produkcji, innowacji i reagowania na zmieniające się potrzeby swoich rówieśników. Stają się mniej elastyczne. Wraz z przedłużającym się okresem trwania socjalizmu stają się bardziej zorientowani na teraźniejszość i mniej myślący przyszłościowo".


Zdjęcie główne: Rada na rzecz Inkluzywnego Kapitalizmu

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz