wtorek, 6 czerwca 2023

"Brytyjski zielony podatek od artykułów gospodarstwa domowego jest częścią Agendy 2030 i gospodarki o obiegu zamkniętym"

 Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju ("OCED") i jej strategia rozszerzonej odpowiedzialności producenta są częścią Agendy 2030 i programu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Wczoraj opublikowaliśmy artykuł na temat rządu Wielkiej Brytanii nakładającego zielone podatki na artykuły gospodarstwa domowego. Jest to wdrożenie planu rozszerzonej odpowiedzialności producenta opracowanego przez OECD w 2001 r. i zaktualizowanego w 2016 r. Program rozszerzonej odpowiedzialności producenta rządu brytyjskiego zwiększy koszty biurokracji, koszty administracyjne i opłaty dla producentów, oprócz opłat ekologicznych od artykułów gospodarstwa domowego. Wszystkie te koszty ostatecznie poniesiemy my, konsumenci.



Co to jest OCED?

Organizacja Europejskiej Współpracy Gospodarczej ("OEEC") została utworzona w 1948 roku w celu realizacji finansowanego przez USA Planu Marshalla – niezwykle skutecznej taktyki zimnej wojny. Według artykułu Erica Zuesse z 2019 roku:

Plan Marshalla nie był jedynie "próbą osłabienia sowieckiego zainteresowania ich państwami satelickimi", ale był faktycznym wabikiem, mającym na celu "opuszczenie sowieckiej strefy wpływów" narodów, "które były politycznie i gospodarczo związane ze Związkiem Radzieckim".

Tak naprawdę nie chodziło o "sowiecki interes w ich państwach satelickich", ale o politykę reżimu USA, natychmiast po II wojnie światowej, aby przejąć nie tylko narody, które USA pomogły w Europie pokonać Hitlera, ale także narody, które Związek Radziecki pomógł pokonać Hitlera. Krótko mówiąc, było to przejęcie przez USA, aby kontrolować terytorium na ziemiach, które Związek Radziecki uratował przed nazizmem.

Jak USA stworzyły zimną wojnę, Fundacja Kultury Strategicznej, 29 maja 2019 r.

Do europejskich państw członkowskich założycieli OEWG dołączyły Kanada i Stany Zjednoczone, a 14 grudnia 1960 r. podpisały Konwencję OECD. Konwencja ta weszła w życie w dniu 30 września 1961 r., kiedy oficjalnie narodziła się OECD. OECD z siedzibą w Paryżu ma obecnie 38 krajów członkowskich, które odpowiadają za 80% światowego handlu i inwestycji.

Listę 38 krajów, które przystąpiły do Konwencji OECD, można znaleźć TUTAJ. Kraje te są określane jako "członkowie". Konwencja wiąże swoich członków, o ile nie zaznaczono inaczej, z decyzjami podejmowanymi przez OECD.

Brazylia, Chiny, Indie, Indonezja i Republika Południowej Afryki są kluczowymi partnerami OECD. Ponadto, poprzez swoje standardy, programy i inicjatywy, OECD "pomaga napędzać i zakotwiczać reformy w ponad 100 krajach na całym świecie".

Rada składająca się z 39 ambasadorów, po jednym z każdego z państw członkowskich i jednego z Komisji Europejskiej, na czele z Sekretarzem Generalnym, sprawuje nadzór nad OECD i wyznacza jej strategiczne kierownictwo. Ambasadorem OECD w Wielkiej Brytanii jest Natacha Alexander, była doradczyni Tony'ego Blaira w kwartecie ONZ.

Sekretarzem generalnym OECD jest Mathias Cormann, urodzony i wychowany w Belgii i były australijski minister finansów, szef rządu w australijskim Senacie i senator federalny Australii Zachodniej. Cormann dokonał zwrotu w sprawie podatków od emisji dwutlenku węgla od czasu przystąpienia do OECD. Jak zauważył australijski nadawca ABC News, Cormann, który kiedyś ogłosił podatki węglowe "bardzo kosztowną mistyfikacją", wykorzystuje swoją rolę szefa OECD, aby zachęcić kraje do przyjęcia bardziej "rygorystycznych" cen węgla.

Biorąc pod uwagę, że OECD wspiera Organizację Narodów Zjednoczonych w zapewnianiu sukcesu Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 – o czym świadczy 12-stronicowy dokument OECD Better Policies for 2030: an OECD Action Plan on the Sustainable Development Goals opublikowany w 2016 r. – nie powinno dziwić, że jednym z pięciu najważniejszych priorytetów Cormanna stało się "działania na rzecz klimatu, które pomogą zapewnić globalną zerową emisję netto do 2050 r."

Więcej informacji: Behavioural Insights: The Second Team Leading the UK Government's Covid-19 Response, UK Column, 3 maja 2020 r.

Przykłady skutków OECD

Poniżej znajduje się kilka przykładów tego, jak OECD wpłynęła na politykę, która wpłynęła na nasze życie.

24 października 1999 r. [1] zainicjowała "Kartę 99: Karta na rzecz globalnej demokracji". Dokument ten został opublikowany jako list otwarty, który zostanie przedstawiony na Milenijnym Zgromadzeniu Narodów Zjednoczonych i Szczycie w sprawie przyszłości świata. Stwierdzono w nim:

Pod wieloma względami mamy teraz rząd światowy. Nie można go znaleźć w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przeciwnie, ONZ została odsunięta na boczny tor, podczas gdy prawdziwe interesy rządu światowego są załatwiane gdzie indziej. Globalne polityki są omawiane i ustalane za zamkniętymi drzwiami przez ekskluzywne grupy, takie jak G8, OECD, Bank Rozrachunków Międzynarodowych, Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Światowa Organizacja Handlu i inne. Agencje te są wzmacniane przez nieformalne sieci wysokich urzędników i potężne sojusze. Razem stworzyli to, co można postrzegać jako dominujące i ekskluzywne instytucje rządu światowego. [podkreślenie własne.]

Karta 99: Karta Globalnej Demokracji, Jedno Światowe Zaufanie

Czytaj więcej: Traitors in the House, UK Column, 8 listopada 2010

W 2013 roku David Cameron miał plany. To nie były jego plany, ale jego zadaniem było je zrealizować. A konferencja G8 w Irlandii Północnej, która rozpoczęła się 15 czerwca 2013 r., była miejscem, w którym musiał to zrobić.

Plan był nowym globalnym systemem podatkowym. Zamiast po prostu nakładać na międzynarodowe korporacje wymóg płacenia odpowiedniej kwoty podatku w kraju, jeśli prowadzą tam działalność, uznano, że o wiele lepiej jest stworzyć nowy, wspaniały zglobalizowany system podatkowy. Cameron napisał więc do przywódców brytyjskich rajów podatkowych, prosząc o "uporządkowanie domów" przed szczytem G8.

W liście Camerona argumentuje się, że kluczową częścią nowego systemu podatkowego będzie wymiana informacji. Poprosił wszystkie raje podatkowe o "zobowiązanie" się do wielostronnej konwencji o wzajemnej pomocy administracyjnej w sprawach podatkowych, pierwotnie opracowanej przez Radę Europy i OECD.

Czytaj więcej: Behind the Corporation Tax Scandal, UK Column, 21 maja 2013

Czym jest EPR?

Definicja rozszerzonej odpowiedzialności producenta OECD identyfikuje dwie szczególne cechy: przeniesienie odpowiedzialności za usuwanie odpadów "na wyższym szczeblu" z gmin na producentów oraz zachęcanie poprzez zachęty do uczynienia projektowania produktów bardziej przyjaznym dla środowiska. Innymi słowy, ma na celu przeniesienie ekonomicznego ciężaru kosztów utylizacji z rządu na producenta produktu. W rzeczywistości, jak widzimy w przypadku programu rządu brytyjskiego, przenosi on ciężar ekonomiczny na konsumenta – to ciebie i mnie.

Według Britannica EPR nie zmniejsza ilości wytwarzanych odpadów, ale raczej próbuje zmniejszyć ilość materiału usuwanego poprzez składowanie lub spalanie. Nie jest to strategia mająca na celu zmniejszenie wpływu produkcji lub konsumpcji produktu na środowisko. Ale wiedza o tym nie zatrzymała globalistycznego pociągu.

Zarówno niemiecki, jak i szwedzki rząd zostały zauważone jako pierwsi użytkownicy polityki EPR, przyjmując ją w 1990 roku. W drugiej dekadzie 21 wieku polityka EPR istniała dla szerokiej gamy produktów; Wiele z nich dotyczyło zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ale wszystkie te programy były dobrowolne.

W ostatnich latach UE naciskała na ekomodulację, aby powiązać koszty producentów programów EPR z możliwością recyklingu lub zawartością materiałów pochodzących z recyklingu w opakowaniach. Nacisk ten ma na celu osiągnięcie celu UE, jakim jest sprawienie, by 70% opakowań nadawało się do recyklingu do 2030 r.

Gdy tylko zobaczymy dalekosiężny cel, który ma zostać osiągnięty "do 2030 r.", natychmiast przychodzi na myśl Agenda 2030 i 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ ("SDG"). A cel UE, jakim jest sprawienie, by opakowania nadawały się do recyklingu, jest po prostu taki, że nie jest on napędzany przez środowisko, jest napędzany programem. Recykling został włączony do celu zrównoważonego rozwoju nr 12, który ma 11 celów. Piąty cel, cel 12.5, nosi tytuł "Do 2030 r. znaczne ograniczenie wytwarzania odpadów poprzez zapobieganie, redukcję, recykling i ponowne użycie".

We Francji w 1992 r. po raz pierwszy zastosowano przepisy dotyczące rozszerzonej odpowiedzialności producenta w odniesieniu do odpadów z gospodarstw domowych, a liczba kanałów rozszerzonej odpowiedzialności producenta wzrosła od tego czasu tylko we Francji i Europie. Dzięki ustawie o gospodarce o obiegu zamkniętym [2] W artykule w Open Edition Journals zauważono, że system ten we Francji rozwija się jeszcze bardziej i zmodyfikował i wzmocnił system EPR o 2020 nowych kanałów.

Kanada posiada również systemy EPR dla niektórych produktów, takich jak baterie, elektronika, pojemniki na napoje, farby, a ostatnio papier i opakowania.

W Stanach Zjednoczonych na poziomie stanowym i federalnym wprowadzono projekty ustaw o stworzeniu programów EPR dla opakowań. W 2021 r. państwa wprowadziły ponad 30 rachunków EPR, głównie obejmujących opakowania. W 2022 r. 11 stanów w USA wprowadziło przepisy dotyczące EPR dla opakowań, a do tej pory przeszły cztery EPR dla rachunków opakowaniowych.

Oryginalne wytyczne dla rządów z 2001 r. nie są dostępne do przeczytania online bez opłaty. Ale zaktualizowane wytyczne OCED są. W zaktualizowanych wytycznych dla rządów z 2016 r. OECD uznaje za jeden z głównych sukcesów "systemów" EPR to, że "przyczyniły się one do wielomiliardowego przemysłu recyklingu". A dokładniej przemysł wart 300 miliardów euro.

Extended Producer Responsibility, Updated Guidance for Efficient Waste Management [Rozszerzona odpowiedzialność producenta, zaktualizowane wytyczne dotyczące efektywnego gospodarowania odpadami],
OECD Publishing, 2016, s. 21

Koszt recyklingu, kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, został odzyskany w towarach, które konsumenci kupują i opodatkowują. Ponadto OCED uważa, że nasze rządy powinny dodać zielony podatek od towarów, aby zachęcić producentów. Program EPR opracowany przez rząd Wielkiej Brytanii ma następujące znaczenie:

Tak szybko, jak to możliwe, podamy Ci wskazówki, jakie będą opłaty materialne w 2024 r. Będą się one różnić w zależności od zgłaszanych materiałów.

Od 2025 r. opłata za gospodarkę odpadami będzie się również różnić w zależności od tego, jak łatwo można poddać recyklingowi opakowania. Twoja opłata będzie niższa, jeśli użyjesz opakowania, które jest łatwiejsze do recyklingu.

Rozszerzona odpowiedzialność producenta za opakowania: kogo to dotyczy i co należy zrobić, rząd Wielkiej Brytanii, aktualizacja 17 marca 2023 r.

W wytycznych OECD dla rządów z 2016 r. opisano cztery szerokie kategorie instrumentów rozszerzonej odpowiedzialności producenta, które są czasami stosowane łącznie:

  • Wymagania dotyczące odbioru produktu.
  • Instrumenty ekonomiczne i rynkowe – zwrot kaucji, opłaty za uprzednie, podatki materialne i dotacje na podatek od połączeń wydobywczych.
  • Przepisy i standardy wydajności.
  • Instrumenty oparte na informacjach.

Koszty wdrożenia i przestrzegania wszystkich powyższych warunków będą oczywiście ponoszone przez konsumenta, niezależnie od tego, co mówią.

Extended Producer Responsibility, Updated Guidance for Efficient Waste Management [Rozszerzona odpowiedzialność producenta, zaktualizowane wytyczne dotyczące efektywnego gospodarowania odpadami],
OECD Publishing, 2016, s. 24

Oprócz "instrumentów ekonomicznych i rynkowych" lub podatków, rząd Wielkiej Brytanii stosuje również "instrumenty oparte na informacji", które wymagają przekazania mu danych na opakowaniach używanych do sprzedaży, wynajmu, wypożyczania i prezentowania, w tym opakowań, które zostały zaimportowane, opróżnione, a następnie wyrzucone.

Raportowanie jest uciążliwe. Będzie to wymagało dodatkowych roboczogodzin. i ewentualnie dodatkowy personel, zarówno dla producentów, jak i rządu. I w przypadku obu stron oczekuje się, że społeczeństwo zapłaci rachunek; poprzez zwiększenie podatków w celu wsparcia dodatkowych wydatków rządowych i wzrost cen towarów w koszykach zakupowych konsumentów, ponieważ producenci starają się nie tylko odzyskać opłaty i opłaty, ale także koszty dodatkowej administracji.

Notatki:

[1] One World Trust został założony w 1951 roku jako charytatywne ramię All Party Parliamentary Group for World Government ("APPGWG") z inicjatywy jego członków, w tym Clementa Attlee, Winstona Churchilla i Harolda MacMillana "w celu zbadania i promowania sposobów zachęcania do większego poczucia wspólnoty światowej".

APPGWG zostało założone przez Henry'ego Usborne'a w 1947 roku. W szczytowym okresie, w 1960 roku, Grupa liczyła ponad 200 członków z Izby Gmin i Izby Lordów. W latach 1970. i 80. Grupa cierpiała z powodu dużego spadku liczby członków. Do 2000 r. grupa liczyła ponad 160 członków z obu izb parlamentu, przedstawicieli władz regionalnych w Wielkiej Brytanii i posłów do PE z całej Europy, stając się jedną z największych w Parlamencie. W 2007 roku Grupa liczyła 163 członków. APPGWG została ostatnio zarejestrowana w 2017 r. i obecnie nie istnieje.

Ale One World Trust nadal ma bliskie relacje z brytyjskim parlamentem. Jest to również organizacja pozarządowa o specjalnym statusie konsultacyjnym przy Radzie Gospodarczej i Społecznej ONZ.

[2] Francja nie jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który naciska na gospodarkę o obiegu zamkniętym. 9 lipca 2020 r. Szwecja wprowadziła strategię środowiskową pod nazwą "Gospodarka o obiegu zamkniętym – strategia na rzecz transformacji w Szwecji". A w lipcu 2022 r. w Irlandii podpisano ustawę o gospodarce o obiegu zamkniętym.

Gospodarka o obiegu zamkniętym opiera się na idei recyklingu i maksymalnym wykorzystaniu wszystkich zasobów. Piękne słowa, które niestety ukrywają ciemny minus, a mianowicie czerwono-zieloną agendę, która przynosi korzyści nielicznym, ogranicza naszą wolność i szkodzi środowisku. Aby być skutecznym w czasie, program powierza się Internetowi rzeczy, ze stałym połączeniem, w którym wszystkie przepływy materiałów mogą być monitorowane w czasie rzeczywistym przez cały cykl życia. Zgodnie z filozofią powinno to prowadzić do świata bez odpadów, ponieważ odzież, meble, oświetlenie, urządzenia i środki transportu nie są własnością, ale wynajmowane, co daje producentom zachęty do tworzenia produktów bardziej zrównoważonych.

Krótko mówiąc, napisał Factuality, strategię można opisać podobnie jak duńska parlamentarzystka Ida Auken w artykule dla Światowego Forum Ekonomicznego ("WEF") z zaskakującym nagłówkiem "Witamy w 2030 roku, nic nie posiadam, nie mam prywatności i życie nigdy nie było lepsze". W gospodarce o obiegu zamkniętym prawa własności są zniesione, a wszystko jest wynajmowane lub ponownie wykorzystywane.

Gospodarka o obiegu zamkniętym jest klasyfikowana jako kluczowy "problem globalny" w platformie Strategic Intelligence WEF. "Model gospodarki o obiegu zamkniętym może potencjalnie wywołać daleko idące zmiany i postawić świat na dobrej drodze do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych" – czytamy na stronie internetowej WEF.

Nic więc dziwnego, że WEF był podekscytowany w 2019 r., Ogłaszając w Davos białą księgę, która ilustrowała "19 rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej, które można zastosować w celu przyspieszenia przejścia na cykl zamknięty". Jako miarę ich entuzjazmu dla projektu, wyszukiwanie na stronie internetowej WEF ujawnia, że "gospodarka o obiegu zamkniętym" została wymieniona ponad 8 razy od 000 grudnia 2 r.


Wyróżnione wstawki obrazu; OCED Extended Producer Responsibilitygospodarka o obiegu zamkniętym WEF, Agenda ONZ 2030


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz